• שיקי ראוכברגר

  שלמה (שיקי) ראוכברגר

  יינן ראשי ביקב טפרברג משנת 2002

  שיקי נחשב לאחד הייננים המוערכים והידועים ביותר בישראל,

  זוכה בתואר "היינן הישראלי הטוב ביותר לשנת 2009". סיים לימודי תואר ראשון ושני בחקלאות, עם התמחות בגידול גפן, מטעם הפקולטה לחקלאות ברחובות והאוניברסיטה העברית בירושלים.


  את השכלתו הייננית רכש בלימודי השלמה בייננות מטעם אוניברסיטת UC DAVIS שבקליפורניה. בד בבד עם לימודיו, רכש ניסיון מעשי בעבודה ביקב SAN-MARTIN לצדו של היינן הבינלאומי פיטר סטרן. לפני שהצטרף לטפרברג שימש, במשך 9 שנים, כיינן אחראי ראשי ביקבי כרמל ואף התמחה ביקבים נוספים בצ'ילה ובאוסטרליה.

  שיקי מאמין שככל שנדע לאמץ את התכונות האנושיות מגפן היין, בהיותו מוקיר טובה, חברתי, צנוע בדרישותיו, מחבר אנשים לחברה עליזה, היין ימלא את ייעודו, לא רק בהנאה החושית שבו, אלא גם בתפיסת עולם ובניית חברה מחוברת וערכית יותר.

 • דניאל פרידנברג

  דניאל פרידנברג

  יינן ביקב טפרברג משנת 2016

  דניאל נולד בארצות הברית ובשנת 2012 עלה לבדו לארץ, עם תואר ראשון בביולוגיה, שכיוון אותו להמשיך בלימודי רפואה, בנחתו בארץ הוא יצר קשר עמוק עם החקלאות החדשנית והנדיבה בארץ ובמיוחד עם יופיים של הכרמים.

  רגשות אלו הובילו אותו ללימודי תואר שני במדעי הצמח בפקולטה לחקלאות ברחובות, שם חקר את השפעת כמות הענבים על אחידות ומבנה האשכול. בסיום לימודיו הבין את מורכבות הגידול של ענבים בכרם ואת יכולת ההשפעה על ייצור היין גם ביקב. אחרי שנתיים בהן עבד ביקבים בארץ המשיך ללימודי תואר שני בייננות מאוניברסיטה קורנל שבארה"ב. שם הצטרף למעבדה סנסורית, החוקרת טעם וריח ולמד לעומק מייננים מובילים בעולם את פילוסופיית יצור יין לבן באזור קריר.
  דניאל הצטרף לצוות הייננים של יקב טפרברג בקיץ 2016. התשוקה שלו היא ליצור יין על ידי צירוף של אומנות מסורתית עם החידושים של ימינו.

 • צבי סקייסט

  צבי סקייסט

  יינן ביקב טפרברג משנת 2023

  צבי סקייסט יינן ואגרונום, סיים לימודי תואר ראשון בפקולטה לחקלאות ולימודי תעודה בייננות מאוניברסיטת אדלייד, אוסטרליה.

  צבי מביא איתו ליקב למעלה מ 30 שנות ניסיון בתחום היין והאלכוהול.

  בעברו שימש כיינן במספר יקבים בהם כרמל, ברקן, יינן ראשי ביקב ירושלים ואף שימש כיועץ ליקבים בארץ ובחו"ל.

  ה"אני מאמין" היינני של צבי, שלושה שותפים עיקריים חוברים בהגשמת חלום היין:

  ענבים, זן וטרואר.

  טכנולוגיה, ציוד בדרך למימוש החלום, מכלים, חביות ועוד…

  והחשוב מכולם ההון האנושי, תלכיד של כורמים וייננים, שחוברים יחד ליצירה ייחודית בהפיכת החלום למציאות של יין איכותי, בעל נשמה, שאליו מצטרפים שותפים נוספים הלוגמים את החלום.